Az ingaóra feltalálása óta mintha elfeledkeztünk volna a gravitáció munkavégző képességéről. A Virginiai Egyetem diákjai azonban újra felfedezték, s ennek segítségével egy olyan környezetbarát lámpát építettek, amely nem igényel sem áramot, sem napfényt, sem más külső energiaforrást.
A Gravia nevű lámpa 120 centiméter magas, átlátszó műanyagból készült. 10 darab LED világít benne, fényét lencsékre vetíti, így összességében annyi szórt fényt ad, mint egy 40 wattos izzó.
Csak le kell állítani valahova, és a benne lévő nagy tömegű súlyt felhúznia tetejére. A súly szép lassan ereszkedik lefelé, miközben egy forgórészt pörget meg, amely áramot termel. Így négy órán keresztül folyamatosan működik, majd a régi ingaórákhoz hasonlóan újra fel kell húzni.
Az abszolút környezetbarát lámpa napi nyolc órás működés esetén a becslések szerint 200 évig használható.
Mi kell ahhoz, hogy egy lámpa kivívja a megtisztelő „ A zseblámpa ” címet? Az, hogy olyat tudjon, amelyet egyetlen más lámpa sem.
A Wicked Lasers cég neve ellenére kínai társaság. Eddig lézerek területén volt elismert, a kórházaktól a hadseregig szinte minden területre szállították a termékeiket.
Most azonban elkészítették a világ legerősebb fényű zseblámpáját, amelynek fényereje 4100 lumen. (Manapság a telefonokba épített vakuk 240-420 lumen fényerejűek.) A Torch olyan hőt fejleszt, hogy meggyújtja a papírt, a gyufát, megolvasztja a műagyagot és akár egy tojást is, megsüt.
Mentőalakulatok, speciális csoportok tudják hasznát venni, ahol gyorsan van szükség nagy fényerőre, de nincs hely a reflektorok felállítására.
A készülék egyetlen hibája, hagy a beépített akkumulátora mindössze negyedórára elég.
Ára 300 dollár vagyis, kb. 54 000Ft.
Régi problémája az átutazóknak, és ezért a repülőtereken meg a pályaudvaroknak is, hogyan üssék el az átszállásra váró néhány órát. A nagy várótermek zajosak, nem adnak lehetőséget elvonulásra, pihenésre. A reptér melletti szállodák pedig általában drágák, és egyébként sem éri meg néhány órára kivenni egy szobát.
Az Arch Group névre hallgató dizájncsapat erre a problémára kínál megoldást. A Sleepbox egy mobil pihenőhely, amely tetszőlegesen elhelyezhető pályaudvarokon, repülőtereken, nagy kiállítási helyszíneken, illetve bárhol, ahol igény merül fel egy kis privátszféra kialakítására, egy rövid időre. A 2 x 1,4 méteres, 230 centiméter magas lakódoboz Elektronikus kulccsal nyitható, melyet bankkártyával lehet megvásárolni konkrét időre, ami 15 perctől több óráig terjedhet.
A Sleepbox hangszigetelt, légkondicionált fülke, szabályozható világítással, benne egy kényelmes heverő áll a vendég rendelkezésére. A heverő automata ágyneműhúzóval rendelkezik, a szobában konnektor, laptopkonzol és televízió található. Természetesen wi-fi kapcsolat is elérhető. Lehetőség van tévézni, internetezni, egy rövid pihentető alvás sem akadály. Az idő lejártára ébresztőóra figyelmeztet.
Az Arch Group 2022-ben alakult, tagjai arab fiatalok, akik az iszlám és arab világot látás- és gondolkodásmódot szeretnék megismertetni a világgal.
Sokaknak gondot okoz, ha hallás vagy látássérültekkel kell társalogni, sőt maguk a sérültek is gyakran kerülnek kellemetlen helyzetbe ügyintézés vagy egy baráti beszélgetés során. A Stick Talk elnevezésű pálca azonban megoldja ezeket, a gondokat; koreai fejlesztője, Szung-dzsun Csa úgy tervezte meg, hogy mindenki beszélgethessen mindenkivel. Ha egy egészséges vagy egy vak ember szeretné magát megértetni egy sikettel, és nem ismeri a jelbeszédet, akkor egyszerűen csak mikrofonként kell használni a pálcát, és az, amit mondott, megjelenik a kis kijelzőn. A pálca természetesen visszafelé is működik. Ilyenkor a pálcát tollként, a tenyerünket pedig papírként használhatjuk. A pálca érzékeli a kezünk mozgását, és megjeleníti a képernyőn a használó által leírt szöveget, vagy elismétli hangosan, a beállítástól függően. A Stick Talk nemcsak jópofa találmány, hanem hasznos is, végre lehetővé teszi, hogy minden ember beszélhessen a másikkal még a látás- és hallássérültek is, akik eddig csak közvetítő segítségével érthették meg a sorstársukat.